הניתוח הסטטיסטי היומי של קורונה טק

הניתוח הסטטיסטי היומי של קורונה טק

הניתוח הסטטיסטי היומי של קורונה טק

כמידי יום, קורונהטק מנתחת את נתוני החולים המאובחנים, המחלימים, המונשמים והנפטרים בישראל.

על פי הנתונים המתפרסמים באתר קופת חולים כללית, אין ספק שאפשר לומר שהתחזית יחסית אופטימית. כלל העקומות – זו של החולים המאובחנים, המחלימים (כלומר, התגברו על המחלה) המונשמים והנפטרים מתחילות להתעקל כלפי מטה.

מבחינת מספר המחלימים, שאינסטנקטיבית היינו רוצים לראות דווקא ממשיכה להתיישר כלפי מעלה, צריך לזכור שככל שיש פחות חולים, בברירת מחדל יש פחות מחלימים. לראייה, ישנם פחות חולים במצב קשה, חולים מונשמים ונפטרים.

עדיין מוקדם מידי להגיד שהנורא מכל מאחורינו, ואין אפשרות מקצועית לבנות מודל של "חיסון העדר", אולם יש ללא ספק מקום לאופטימיות.

אם זאת, אנחנו חשים צורך לציין שוב שהיו שני אירועים – חג שני של פסח והחזרה של 30% מהמשק לעבודה בתחילת השבוע שעדיין אינם משתקפים בגרפים.

אנו מבקשים להבהיר ש – coronatech מנסה להציב תמונה של התפתחות המגיפה אל מול התחזיות שניתנו לפני כששה שבועות. אז דיברו על תחלואה בקצב מעריכי, עם הכפלת מספר החולים כל כמה ימים או אפילו גידול על-מעריכי, שמספר הימים להכפלה קטן והולך. בפועל, ההתפתחות היא תת-מעריכית, מספר הימים להכפלה קטן והולך. אבל כל זה פועל יוצא של היקף ההפצה. ראינו בבני ברק ובדיר אל אסד מה יכול לקרות אם אוכלוסייה נחשפת להפצה בלתי מבוקרת. השאלה, אם כן, היא מה קורה להיקף המגיפה כשהמשק חוזר לאיטו לפעול.

הניתוח הסטטיסטי היומי של CORONTECH.CO.IL מבוצע על ידי פרופ' יונתן אנסון, דמוגרף גימלאי מהמחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן- גוריון בנגב.

דילוג לתוכן