מחיצות הגנה שקופות: אמצעי המיגון הכי יעיל לשירות פנים אל פנים

מחיצת הגנה שקופה

מחיצות הגנה שקופות: אמצעי המיגון הכי יעיל לשירות פנים אל פנים

הקורונה לא עוזבת אותנו. אם נסתכל לאמת בעיניים, היא פה, והיא פה להישאר עד שימצא חיסון, אם ימצא אחד. אין מספיק נתונים בשביל לבחון את תופעת "חיסון העדר" לה קיוו בבריטניה – מה שהוביל לאשפוזו של ראש ממשלת הוד מלכותה, בוריס ג'ונסון, כנראה הוביל להתפרצות בניו יורק, ולפי נתונים לא מאומתים מהיום – אחרי ליל הסדר, כנראה גם בישראל, ואף מילה על בני ברק או דיר אל אסד.

אז מה עושים? אי אפשר לדרוש מכל אנשי המכירות שעומדים מאחורי דלפק, עובדי המרחב הפתוח (open space) ובאופן כללי מכל מי שעובד מאחורי שולחן לענוד מסיכות כל היום. מעבר לכך שהן לא נוחות, אנחנו, כבני אדם זקוקים לראות את הבעות הפנים של אנשים שאנחנו מדברים איתם. זו כנראה אחת הסיבות שאפליקציית זום הפכה לכל כך פופולארית עם תחילת המשבר.

הפתרון היעיל ביותר עבור כל מי שעובד מאחורי שולחן או דלפק הן מחיצות הגנה שקופות. וירוס הקורונה אינו אירוסולי, או ניתז לאוויר באמצעות טיפות רוק מיקרוסקופיות הנפלטות לנו מהפה. לכן אנו עונדים מסיכות, אך כאמור, התקשורת האנושית נפגעת, היצרנות שלנו נפגעת, כי כשלא נוח לנו, פחות אכפת לנו ואנחנו פחות יעילים.

מחיצת הגנה שקופה
מחיצת הגנה שקופה

לשם כך צריך מחיצות הפרדה שקופות. מחיצות אלה יוצרות הפרדה בין הדוברים, כך שטיפות הרוק הקטנטנות והלא מורגשות לא יגיעו לאדם העומד ממולנו ויגנו עליו ועלינו מפני סכנת הידבקות. הפתרון הוא מאוד לאו טק, אבל מתברר כאחד היעילים ביותר לשמירה על בריאות העובדים ועל התקשורת האנושית שאנחנו כל כך צריכים. המחיצות עשויות פלסטיק שקוף כך שנוכחותן הופכות תוך שניות בודדות לבלתי מורגשת, עשויות פלסטיק קל אך צפוף שימנע מהוירוס לעבור דרכן, אך הן אינן חוסמות את בני השיחה אחד מהשני.

עלות המחיצה וההתקנה שלה הופכות לכדאיות, במיוחד כשלוקחים בחשבון את מחיר חוסר היעילות של העובדים וכמובן את סכנת ההידבקות שלך כבעל העסק ושלהםבעת שיחה עם לקוח או בינם ובין עצמם. בנוסף, אם מתחשבים באופי המחיצה, שאינה מפריעה לעובד, אינו משנה את העיצוב של בית העסק וכאמור, כעבור כמה שניות מתרגלים לנוכחותה, אין ספק שמדובר בהשקעה משתלמת.

המלחמה בנגיף הקורונה היא באחריות כולנו, ובעיקר באחריות בעלי עסקים שרוצים לתת לעובדים סביבת עבודה בטוחה שתפיח רוח גבית במחוייבות שלהם לעבודתם ולעסק.

 

דילוג לתוכן