משרד הבריאות מציג: פארסת בדיקות, העיקר הכותרות.

ערכת בדיקה בתקן גרמני

משרד הבריאות מציג: פארסת בדיקות, העיקר הכותרות.

פורטל קורונהטק מזהיר את קוראינו כבר מעל שבוע שיתכן ונתוני משרד הבריאות שגויים, ושצפוי שינוי במגמות החיוביות שנראו בימים האחרונים, כשיעברו 14 יום מליל הסדר. והנה גורם במערכת הבריאות אומר ל-YNET: "הביאו לנו מטושים באיכות של 'עלי אקספרס' בלי לשים לב, והבינו מהר מאוד מה הם עשו. הבעיה העיקרית היא בחומר שבתוך המבחנה".

עד כה אובחנו 14,326 בני אדם בישראל עם הנגיף ובסך הכל מדובר בעלייה של 3.19% במספר המאובחנים החדשים ביחס ליממה הקודמת. בימים הקודמים עמד שיעור הנדבקים החדשים על בין 1.65% ל-2.5%. כלומר ישנו זינוק במספר המאובחנים בדיוק שבועיים אחרי סדר פסח.

אחרי שהקימו מתחמי בדיקה, ייבאו מטושי בדיקה מסין בטיסות מטען יקרות, התלהבו מכותרות פייק ניוז שנמכרו לרה"מ שבתמורה מכר אותן לציבור, התחזיות הפסימיות של קורונהטק מתגשמות. תקלה בבדיקות של משרד הבריאות יצר אופוריה ותחושת התגברות על המגיפה בגלל ערכות בדיקה לא תקינות ומשרד הבריאות הנחה את קופות החולים להימנע משימוש בהם.

הייתה זו דווקא לבורנטית מנוסה באחת ממעבדות הבדיקה שהרימה את הדגל כשזיהתה שהבדיקה אינו פועלת כמו שצריך ולא בהתאם למצופה, ולפי ההערכות לפחות 10,000 מטושים מהסוג התקול נשלחו בימים האחרונים לקופות החולים, וייתכן כי הנבדקים באותם המטושים יידרשו להיבדק בשנית. במילים פשוטות, אין לדעת כרגע אם וכמה בדיקות תקולות נעשו וכמה תוצאות חיוביות או שליליות שגויות דווחו לנבדקים ולאזרחי ישראל באמצעות נתוני משרד הבריאות.

עובדי המעבדה באותה קופה קיבלו לאחרונה הודעה ובה נכתב: "בשיחה עם האחראי במשרד הבריאות, הסיבה שהמטושים לא היו אמורים להיות בשימוש לא נוגעת לאיכות התוצאה אלא לעניין טכני של הטיפול במטושים במעבדה (המטוש ננעץ בפקק ומקשה על הטיפול בדגימה). החומר במטוש נבדק ונמצא תקין לשימוש. שינוי הצבע הוא נושא חדש שהם לא מכירים".

אולם דווקא השוק הפרטי בא (שוב) להציל את העם היושב בציון מפני ממשלת החלם הזמנית שמנהלת את משבר הקורונה (עד להשבעתה של ממשלת האחדות החדשה). יזמים זריזים אשר נבהלו כמות הבדיקות הנמוכה וחיפשו להציע פתרון לארגונים ואנשים פרטיים המעוניינים לוודא שהם אינם מדביקים את בני משפחתם, מיבאים כעת ארצה בדיקות עם תו תקן גרמני, ובעל היתרי שימוש של האיחוד האירופאי. הבדיקות המדוברות נעשות באמצעות רוק, אינן פולשניות ונותנות תשובה (חיובית או שלילית) בתוך רבע שעה.

את המוצר ניתן לרכוש בחנות המקוונת של קורונה טק במחיר היכרות מיוחד.

דילוג לתוכן